وبلاگ

ثبت اختراع خارجی مشاهده بیشتر

ثبت اختراع خارجی

فرض کنید اختراع خود را در ایران ثبت کردید، آیا فکر می کنید ثبت و حمایت از اختراعتان در ایران کفایت می کند؟ جواب این سوال کاملاً به محصول، کسب و کار و برنامه های آینده شما بستگی دارد. اگر فقط به دنبال حضور در بازار ایران هستید، مطئناً ثبت اختراع در ایران برای شما کافی است، اما بهتر است آینده نگر باشید. ممکن است یکی دو سال دیگر متوجه شوید که بازار خوبی نیز در دیگر کشورها برای محصولتان وجود دارد؛ اما دیگر کار از کار گذشته است!

08/22/1395 - 14:07
0
پتنت چیست؟ مشاهده بیشتر

پتنت چیست؟

پتنت سندی است که توصیف کننده یک اختراع بوده و بر اساس درخواست متقاضی و به وسیله یک اداره دولتی صادر شده و حمایت قانونی از اختراع را در محدوده زمانی خاصی (معمولاً 20 سال) به صاحب آن اعطا می کند. این اختراع می تواند در قالب یک محصول یا فرآیند جدید متبلور شده باشد و شیوه ای جدید برای انجام یک کار یا راه حل فنی تازه ای برای حل مشکل باشد. معمولاً پتنت ها مهمترین نوع دارایی های فکری در صنعت به شمار می روند و تاثیر فوق العاده ای بر رقابت های صنعتی و تکنولوژی دارند.

08/22/1395 - 14:05
0
تجارت بی تو بی مشاهده بیشتر

تجارت بی تو بی

تجارت بی تو بی (B2B) یا Business to Business به معنای تجارت شرکت با شرکت یا تاجر با تاجر است. بی تو بی (B2B) به معنای فعالیت تجاری بین تجار و فروشندگان عمده یا فروشندگان عمده با خرده فروشان است.

در دنیای تجارت عبارت بی تو سی (B2C) نیز استفاده می شود که به معنی Business to Customer معاملات تجاری بین تولید کننده یا عرضه کننده با مصرف کننده نهایی است.

08/04/1395 - 13:25
0
تجارت بی تو سی مشاهده بیشتر

تجارت بی تو سی

B2c

08/04/1395 - 12:01
0
کارآفرین کیست؟ مشاهده بیشتر

کارآفرین کیست؟

تحقیقات مختلفی در خصوص بررسی ارتباط صفات و ویژگی های شخصیتی با کارآفرینی صورت گرفته است که طی آن صاحب نظران کوشیده اند تا نیمرخ روانشناختی کارآفرینان را شناسایی کنند.

08/04/1395 - 11:07
0
مالکیت فکری در شرکت شما مشاهده بیشتر

مالکیت فکری در شرکت شما

باید بدانید که هر محصول یا خدمتی که در زندگی روزمره خود با آن سروکار دارید، نتیجه زنجیره ای از نوآوری های کوچک و بزرگ است و حقوق مالکیت فکری نیز نقش بسزایی در تداوم این نوآوری ها و عرضه مداوم آن ها به بازار ایفا می کنند. برای مثال، یک خودکار را در نظر بگیرید. جسم کروی شکل نوک خودکار، اختراع بسیار مهم فردی به نام«بیرو» است که آن را به ثبت رسانده یا اصطلاحاً آن را « پتنت» کرده است. بسیاری همچون وی، این محصول و طراحی آن را بهبود داده اند و حاصل کار خود را با بهره گیری از حقوق مالکیت فکری حمایت کرده اند.

07/26/1395 - 13:58
0
حمایت از ایده مشاهده بیشتر

حمایت از ایده

نگران نباشید!

بسیاری از شرکت های نوپا، حول یک ایدة محوری و ابتکاری شکل گرفته ‌اند که معمولاً سرمایه اصلی آن ها نیز به شمار می رود؛ اما این شرکت ها تحت شرایطی مجبور می شوند ایده خود را با دیگران در میان بگذارند و این یعنی آغاز دردسر. ممکن است بپرسید چرا باید ایده محوری شرکت را با دیگران در میان گذاشت؟ در جواب این سوال به چند سناریوی بسیار متداول اشاره می کنم که حتماً خود شما به نحوی با آن ها مواجه بوده اید و ترس و نگرانی ناشی از آن را به خوبی درک می کنید:

سناریوی اول

07/26/1395 - 13:37
0
برنامه کسب و کار چیست؟ مشاهده بیشتر

برنامه کسب و کار چیست؟

«اگر شما ندانید که به کجا می روید، هر مسیری شما را به آنجا خواهد رساند.»

این نقل قول اهمیت نقش برنامه ریزی را در تعیین میزان موفقیت هر کسب و کار نشان می دهد. عنصر اساسی موفقیت کسب و کار، شناسایی اهداف است که به تبع آن، ایجاد استراتژی ‌ها برای دستیابی به اهداف، ضروری است. "برنامه کسب و کار" ابزاری موثر برای هر کسب و کار (به ویژه کسب و کارهای جدید و کوچک) است که این اهداف و استراتژی ها را در قالب انسجام یافته ای سازماندهی می کند. به عبارتی "برنامه کسب و کار"، عملیاتی کردن یک شرکت، روی کاغذ است.

07/26/1395 - 08:42
0
تفاوت شتاب دهنده با مراکز رشد مشاهده بیشتر

تفاوت شتاب دهنده با مراکز رشد

تاکنون به تفاوت بین شتاب‌ دهندهAccelerator)  ( و مراکز رشد (Incubator) کسب و کار فکر کرده اید؟ آیا واقعاً تفاوتی دارند؟ شتاب دهنده و مراکز رشد هردو فرصت های خوبی را برای کارآفرینان تازه کار فراهم می کنند؛ با این حال برنامه ها و چارچوب‌های مختلفی برای رسیدن به کسب و کار دارند. افراد اغلب شتاب‌ دهنده و مرکز رشد را با یک مفهوم در نظر می گیرند؛ با این حال چند تفاوت کلیدی بین آنها وجود دارد. اگر قصد انتخاب یا ورود به دوره های آنها را دارید، باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید.

07/17/1395 - 17:58
1