نگاه دکتر ستاری به صنایع خلاق و فرهنگی View more
به گزارش سایت فناوری فرهنگی، یکی از مهم ‌ترین حوزه ‌هایی که کشور می تواند با تکیه بر آن و...
به گزارش سایت فناوری فرهنگی، مدیرعامل بانک پارسیان در یادداشتی می ‌نویسد: گسترش شرکت‌ های...
سرمایه‌گذاری خطرپذیر در خدمت اقتصاد صنایع فرهنگی و خلاق View more
سجادی نیری: نیازمند ساخت یک زیست‌بوم در صنایع خلاق و فرهنگی هستیم View more
به گزارش فناوری فرهنگی، محمد حسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری ‌های نرم و هویت ‌ساز...
معاون شهردار کرج با بیان اینکه مرکز شکوفایی صنایع فرهنگی در کرج راه‌اندازی می‌ شود، گفت: در ابتدا...
راه اندازی مرکز شکوفایی صنایع فرهنگی کرج View more

اخبار

به گزارش سایت فناوری فرهنگی، یکی از مهم ‌ترین حوزه ‌هایی که کشور می تواند با تکیه بر آن و استفاده کارآمد از سرمایه های انسانی، به رشد اقتصادی و اشتغال پایدار برسد، صنایع فرهنگی است.

به گزارش سایت فناوری فرهنگی، مدیرعامل بانک پارسیان در یادداشتی می ‌نویسد: گسترش شرکت‌ های سرمایه ‌گذاری خطرپذیر، اقتصاد را وارد عرصه خلاقیت می ‌کند.

به گزارش فناوری فرهنگی، محمد حسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری ‌های نرم و هویت ‌ساز معاونت علمی، درباره اهمیت شبکه سازی در حوزه فناوری های نرم و هویت ساز، اظهار کرد: فناوری نرم و فرهنگی موضوعی جدید و نوپا در کشور است. به خصوص با رویکرد توسعه فناوری وقتی به این حوزه نگاه می‌ کنیم، نیازمند مواردی هستیم که به شکلی در صنایع فرهنگی، در کشور از تجربه کافی برخوردار نیستیم. وی ادامه داد: ما به عنوان یکی از ستادهای با رویکرد توسعه فناوری مأموریت توجه به صنایع فرهنگی و فناوری نرم را برعهده داریم.

معاون شهردار کرج با بیان اینکه مرکز شکوفایی صنایع فرهنگی در کرج راه‌اندازی می‌ شود، گفت: در ابتدا 20 شرکت انتخاب شده و آموزش داده می شوند و در نهایت خروجی این طرح 5 شرکت دانش‌بنیان است.

علی‌اکبر میروکیلی گفت: مرکز شکوفایی صنایع فرهنگی با مشارکت بین شهرداری، معاونت علمی و فناوری ریاست ‌جمهوری و دانشگاه شریف راه‌اندازی می ‌شود.

معاون فرهنگی شهردار کرج با بیان اینکه این مرکز از طریق فراخوان، صنایع فرهنگی را از سطح جامعه می‌ خواند، افزود: با این فراخوان افرادی که تولیدات فرهنگی داشته باشند، کار خود را به مرکز معرفی می کنند.

دبیر ستاد توسعه فناوری ‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی رئیس جمهور در یادداشتی عنوان کرد: پاسخ‌ گویی به نیازهای اجتماعی مستلزم توسعه‌ شاخه‌ نوینی از علوم و فناوری‌ ها موسوم به علوم و فناوری‌ های نرم و فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری ‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری در یادداشتی به بررسی لزوم توسعه علوم و فناوری‌ های نرم و فرهنگی پرداخت.